مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی
              
   جواد نجفی

    .
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

جوادنجفی درجلسه مشترک باسردارمهدیپورجانشین محترم پدافندزیستی سازمان پدافندغیرعامل کشوراعلام کرد:

منظور از تهدیدات زیستی تهدیدات انسان ساز است که توسط دشمن،عوامل دست نشانده دشمن در داخل و عوامل انسانی به طور ناخواسته پیش می اید.اولویت نخست پدافند زیستی حفظ جان انسانهاست و به عبارتی حفظ سرمایه انسانی است.لذا از دیدگاه پدافندغیرعامل حتی اگر عوامل زیستی ناخواسته ایجاد شود و زندگی مردم را تهدید کند نوعی تهدید تلقی و لازمه کاهش و از بین بردن منشا نفوذ ، شیوع و گسترش و اسیب پذیری به جامعه هدف، هم افزایی ملی و مردمی است.انچه اهمیت حیاتی برای مقابله با آلودگی ویروس کرونا دارد ضرورت توجه به پدافندزیستی در حوزه های تخصصی است. رصد مستمر تمام تهدیدات بیولوژیک ، شناسایی گلوگاه های اسیب پذیری و تعیین و به کارگیری راهبردهای تخصصی مقابله با ان ، ارتقا روحیه جمعی از طریق اگاهی بخشی و اطلاع رسانی صحیح و خوب و به موقع از جمله  راهبردهای موثر در راستای سلامت مردم عزیزمان است.
با شیوع ویروس کرونا در چین، اقدامات اولیه با اماده باش کامل قرارگاه پدافند زیستی اغاز شد . کارگروههای تخصصی هشتگانه فعال و جلسات ان برگزار شد واقداماتی که دستگاههای متولی باید در مرحله پیشگیری  انجام می دادند به انها ابلاغ شد.و همچنین هشدارها و پیامهای مراقبتی به دستگاههای اجرایی و فرمانداریها ارسال شد.همچنین  نظرات و پیشنهادات کارگروهها با هدف ارتقا اراءه خدمات و احصا نقاط قوت و ضعف جمع اوری گردید.
در همین راستا اداره کل پدافندغیرعامل   با هدف سلامت جامعه، از شرکت دانش بنیان که دارویی به عنوان مکمل درمانی در بهبود بیماری کرونا تولید نموده بود حمایت نموده و به سازمان پدافندغیرعامل کشور و وزارت بهداشت معرفی نموده همچنین هماهنگیهای لازم با دانشگاه علوم پزشکی انجام گردید تا از این مکمل در بیمارستان مورد استفاده قرار گیرد. 
در ارزیابی اثر بخشی کپسول مذکور که ترکیبات مشتق شده از الیسین به عنوان درمان کمکی در بهبود علایم بیماری در بیماران مبتلا به کوید ۱۹ یک کارازمایی بالینی تصادفی کنترل شده که در .  ۱.علایم بالینی ارزیابی درون گروهی نشان داده که تقریبا تمام علایم بالینی به جز dyspneaبه طور معنی داری بهبود یافتند.در حالی که در گروه دارونما تنها سرفه و درد عضلانی کاهش معنی داری یافت.
۲ پارامترهای خونی.در این ارزیابی گروه درمان شده با الیسین به طور معنی داری بهبود یافت .بین دو  گروه دارونما و الیسین مقایسه پارامترهای خونی در شروع و پایان مطالعه تفاوت معنی داری نشان نداد.فقط تعداد کل گلبولهای سفید خون در پایان مطالعه بین دو گروه تفاوت معنی داری نشان داد.
۳ اسکن ریه.نتایج حاصل از سی تی اسکن ریه بهبود معنی داری را نشان داد در حالیکه در گروه دارونما تغییر معنی داری مشاهده نشد.
نتایج حاصل از سی تی اسکن ریه بین دو گروا دادونما و الیسین در پایان مطالعه تفاوت معنی داری را نشان داد.


منبع : زیرپرتال دبیرخانه پدافند غیر عامل
تعداد بازدیدها : ۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۵۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۶۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۲۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۳۱۵۵۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۳ نفر
آماربازدیدکنندگان