مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی
              
   علی‌رضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۱۰/۰۲

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی؛

۵۲ درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی گفت: ۵۲ درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند.

 به گزارش واحد اخبار و اطلاع رسانی اداره کل، در آستانه سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال و به مناسبت یکصدمین سال تاسیس سازمان ثبت احوال، علی رضا قامتی در گردهمایی به همین مناسبت با اشاره به  اهیمت پوشش به موقع ثبت وقایع حیاتی، گفت: اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات سجلی افراد در برنامه ریزی و تدوین سند توسعه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی استان موثر است.

وی اسناد سجلی را مهم ترین سند هویتی یک فرد در جامعه دانست که نقش محوری در هدف گذاری های خرد و کلان جامعه ایفا می کند.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که پراکندگی شهرها و روستاهای استان عاملی در دیر ثبتی وقایع حیاتی نباشد و یا تاثیرآن به حداقل برسد.
قامتی به تشریح آخرین وضعیت استان به لحاظ سن پرداخت و تصریح کرد: 52 درصد جمعیت خراسان رضوی را جوانان، 42 درصد را میانسالان و 6 درصد را پیران تشکیل می دهند. 
وی به روز بودن تجهیزات و استفاده از فناوری های نوین در این حوزه را یک ضرورت در راستای کارآمدی و کارایی اداره کل ثبت احوال استان دانست.
با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور سوم دی ماه به عنوان روز ثبت احوال در تقویم رسمی کشور وارد شد. در واقع در این روز در سال 1297 اولین شناسنامه ایرانی صادر شد.


منبع : زیر پرتال دبیرخانه پدافند غیر عامل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان