مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی
              
   علی‌رضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۸/۱۲

نشست مشترک روسای شورای پدافند غیرعامل استانداری ها و کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور

سردار جلالی در نشست مشترک روسای شورای پدافند غیرعامل استانداری ها و کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور با سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امسال با کمک وزارت کشور تلاش کردیم برنامه مشترکی برای استانها و شهرهای مختلف داشته باشیم.

نشست مشترک روسای شورای پدافند غیرعامل استانداری ها و کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور با سازمان پدافند غیرعامل کشور عصر روز شنبه 12 آبان، پنجمین روز از هفته پدافند غیرعامل 97 با حضور دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور، سردار جلالی ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور، مسئولان سازمان پدافند غیرعامل، استانداران و معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی و اعضای شورای پدافند غیرعامل استانداریها بصورت ویدئو کنفرانس، برگزار شد.
طی این نشست، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به برگزاری شکوهمند راهپیمائی اربعین و ضمن قدردانی از دست اندرکاران ستاد اربعین گفت: امیدواریم ساختار و حضور در صحنه ستاد اربعین را در سایر مسائل کشور نیز به کار ببندیم. سردار جلالی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیرعامل گفت: ایشان بر تنوع ماهیت، پیچیدگی و فنی و علمی شدن تهدیدات تاکید داشتند. به تعبیری دیگر تهدید را به دو بخش نظامی و غیرنظامی تقسیم می کنیم؛ تهدیدات نظامی با توجه به اقدامات خوبی که در حوزه دفاعی انجام شده است به انتهای لیست تهدیدات منتقل شده است در حالی که تهدیدات غیرنظامی به اندازه ای که با فناوری های امروز برای انجام امور درگیر هستیم، تلفیق شده یا در درون آنها مستتر شده است. به نوعی فناوری های جدید در کنار کارکردهای مثبت و فرصت گونه ای که دارند، قابلیتهایی درون آنها قرار داده شده است که می تواند تهدیدزا باشد.
وی افزود: به کارگیری فناوری اطلاعات و فضای مجازی و ورود حوزه سایبری به سایر حوزه ها و هوشمندسازی زیرساختها، دستگاهها و شهرها در کنار قابلیتها، تهدیداتی نیز خواهد داشت. یعنی با هوشمندسازی، قابلیتهای برنامه ریزی، ارتباط و تعامل بین اجزا، قابلیت تبادل داده و کنترل از راه دور را اضافه می کنیم اما در کنار آن قابلیت نفوذ به سیستم و ورود به سیستم را به خارج از مجموعه می دهیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد: امروز محور تهدیدات جنگ اقتصادی است. آمریکایی ها و دشمنان کشور مترصد این هستند که از ابزار رسانه ای و شبکه ای استفاده کنند و بستر کار آنها، مردم است.
وی تاکید کرد: با افزایش سطح تاب آوری جامعه، بهبود و تقویت زیرساختها و یافتن خلأها و وابستگی های سیستمی و رفع آنها و آمادگی استانی و محلی با شناسایی موضوعات و زمینه های احتمالی آسیب و همچنین تعیین وظایف سازمان و دستگاهها می توانیم در برابر تهدیدات خارجی بایستیم.
سردار جلالی خاطرنشان کرد: امسال با کمک وزارت کشور تلاش کردیم برنامه مشترکی برای استانها و شهرهای مختلف داشته باشیم. یکی از مباحث این برنامه، آموزش و جلسات توجیهی است و برنامه دیگر طرح جامع استانی مطالعات مربوط به شناسایی سرمایه ها، آسیب پذیری و تهدید و برنامه کاهش این تهدیدات و آسیب ها است که بخش زیادی از آن در استانها آماده اجرا است.
گفتنی است در این نشست که با حضور دکتر ذوالفقاری رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور برگزار شد، استانداران بیش از ده استان از جمله: قزوین، مازندران، خراسان جنوبی، همدان، لرستان، بوشهر، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گیلان، سمنان و کرمان از طریق ویدئو کنفرانس به تشریح برنامه ها و اقدامات خود در حوزه پدافند غیرعامل پرداختند و گزارشی از روند کار پدافند غیرعامل استان خود ارائه کردند.


منبع : زیر پرتال دبیرخانه پدافند غیر عامل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان