مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی
              
   علی‌رضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۸/۱۰

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل صورت پذیرفت:

دیدار مدیران ادواری پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی

گزارش واحد اخبار و اطلاع رسانی اداره کل، در پنجشنبه مورخ ۱۰ آبان ۹۷، روز سوم از هفته پدافند غیرعامل با شعار 'افزایش بازدارندگی و تقویت پایداری ملی با حماسه حسینی'، مدیران ادواری پدافند غیرعامل غیرعامل استان در محل اداره کل دیدار کردند.

به گزارش واحد اخبار و اطلاع رسانی اداره کل، در پنجشنبه مورخ 10 آبان 97، روز سوم از هفته پدافند غیرعامل با شعار "افزایش بازدارندگی و تقویت پایداری ملی با حماسه حسینی"، مدیران ادواری پدافند غیرعامل غیرعامل استان در محل اداره کل دیدار کردند.
در این دیدار که مابین مدیران سنوات قبل تا کنون پدافند غیرعامل صورت گفت، آقایان بابایی، فروزان، احمدی و قامتی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل به اشتراک گذاری تجربیات و بررسی جوانب مختلف نقاط ضعف و قوت وضعیت فعلی پدافند غیرعامل استان و کشور پرداختند.
قامتی مدیرکل پدافند غیرعامل در ابتدای این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌ها و دستاوردهای ادوار گذشته، به اقدامات اداره کل در هفته پدافند غیرعامل سال 97 پرداخت و موضوع اصلی دیدار را مشورت در حوزه سیاست های کلی عنوان کرد. وی افزود در کوتاه مدت، بهره برداری از سند راهبردی، بهره مندی از گروه ارزیاب، پرداختن به موضوع آموزش از عمده برنامه های اداره کل خواهد بود.
در ادامه بابایی از مدیران کل گذشته اداره کل، با تاکید بر اهمیت استفاده از تجارب مدیران و امر مشورت، از دیدار برگزارشده قدردانی کرد. وی با اشاره به موضوعاتی همچون لزوم تاکید بر غیرنظامی بودن پدافند غیرعامل در ادراک جامعه از این اصل و اهمیت پرداختن به آموزش در سطوح مختلف، اظهار کرد در کمک به اعتلای پدافند غیرعامل استان از هیچ گامی دریغ نخواهد داشت.
فروزان مدیرکل اسبق پدافند غیرعامل نیز به بیان نقطه نظرات خود نسبت به پدافند غیرعامل استان پرداخت و گفت: همکاری با دبیران دستگاه ها و کارشناسان رابط اداره کل به عنوان افرادی نقش آفرین در دستگاه های اجرایی و همچنین تشکیل جلسات با ایشان گامی موثر در اقدامات اداره کل در جهت تقویت پدافند غیرعامل استان خواهد بود. وی پیشنهاد تشکیل شورای مشورتی پدافند غیرعامل متشکل از مدیران ادواری، متخصصین پدافند غیرعامل و تیم ارزیاب را مطرح ساخت. فروزان در ادامه سخنان خود گفت: پدافند غیرعامل حرم مطهر رضوی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هست؛ وی همچنین موضوع پدافند کالبدی و در نظر گرفتن اصول پدافندی در ساختارهای شهری را از دیگر مباحث مهم پدافند غیرعامل برشمرد.
در پایان احمدی مدیرکل سابق پدافند غیرعامل استان، ضمن آرزوی موفقیت برای قامتی و همکاران به تشریح برخی جوانب حائز اهمیت در پدافند غیرعامل پرداخت و پیشنهادهای خود در راستای بهبود بخشی بیشتر به پدافند غیرعامل را مطرح ساخت: ایجاد انسجام ساختاری و چارچوب نهادی؛ ایجاد جوّ ضرورت و فوریت؛ تصویرسازی مشترک ازآینده؛ تدوین برنامه راهبردی؛ طراحی برنامه‌های تغییرات سازمانی (فرهنگی ، سیستمی ، تعامل با ذینفعان)؛ طراحی الگوی برنامه‌ریزی عملیاتی؛ تدوین اهداف عملیاتی سالانه؛ توانمندسازی و رفع موانع ذهنی، اطلاعاتی و مهارتی؛ خلق موفقیت‌های سریع و یادگیری سازمانی؛ طرح‌ریزی نظام مستند‌سازی، ارزیابی عملکرد و بازخورد.
 


منبع : زیر پرتال دبیرخانه پدافند غیر عامل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان