مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی
              
   علی‌رضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۸/۱۳

در بازدید اعضای شورای پدافند غیر عامل استان خراسان رضوی از مرکز مدیریت بحران غرب مشهد صورت گرفت:

رونمایی از سامانه جامع پدافند غیر عامل و بحران های سخت مشهد

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل سال ۹۷، اعضای شورای پدافند غیرعامل، پس از بازدید از مراحل داوری دومین مسابقه کاریکاتور بحران و دبیرخانه دوام ثامن، با حضور در مرکز مدیریت بحران غرب مشهد، از سامانه جامع پدافند غیر عامل و بحران های سخت رونمایی کردند. همچنین در این مراسم، کتابچه وظایف شهرداری ها در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل نیز رونمایی شد تا برای اجرا به همه مجموعه های شهرداری مشهد ابلاغ گردد.

طی روز یکشنبه مورخ 13 آبان، روز ششم از هفته پدافند غیرعامل با شعار "استحکام بخشی و صیانت از زرساخت های کشور"، اعضای شورای پدافند غیر عامل استان خراسان رضوی به مناسبت هفته پدافند غیر عامل که از ۸ تا ۱۴ آبان ماه می باشد، از مرکز مدیریت بحران غرب مشهد واقع در بلوار ادیب قاسم آباد بازدید کردند. قامتی مدیرکل پدافند غیرعامل استان ضمن تشکر از تلاش‌های شهرداری مشهد در ذیل اهداف پدافند غیرعامل و در جهت پایداری و مصون سازی استان، همراه با اعضای شورای پدافند غیرعامل، پس از بازدید از مراحل داوری دومین مسابقه کاریکاتور بحران و دبیرخانه دوام ثامن، با حضور در مرکز مدیریت بحران غرب مشهد، از سامانه جامع پدافند غیر عامل و بحران های سخت رونمایی کردند. همچنین در این مراسم، کتابچه وظایف شهرداری ها در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل نیز رونمایی شد تا برای اجرا به همه مجموعه های شهرداری مشهد ابلاغ گردد.
امیر عزیزی، سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد  اظهار داشت: تا قبل از راه اندازی مرکز مدیریت بحران غرب مشهد، مرکز مناسبی چه از لحاظ ایمنی سازه ای و چه از لحاظ تجهیز بودن در این خصوص نداشتیم و دو سال، مدیریت بحران از اتاقی واقع در مرکز کنترل ترافیک مشهد صورت می گرفت. وی افزود: از مهرماه سال گذشته و با آغاز فعالیت این دوره از مدیریت شهری، این مرکز راه اندازی شد که در حال حاضر در آن دسترسی به تصاویر ۴۰۰ دوربین نظارت تصویری سطح شهر و همچنین اطلاعات سامانه های همه شرکت های خدمت رسان شهر وجود دارد. عزیزی با اشاره به اینکه این مرکز به زودی به تلفن و اینترنت ماهواره ای مجهز می شود، تصریح کرد: شهر مشهد حداقل به ۴ مرکز دیگر مشابه نیاز دارد که راه اندازی مرکز مدیریت بحران شمال مشهد در منطقه ۵ روز گذشته تصویب شد. همچنین مرکز جنوب در منطقه ۹ و مرکز شرق نیز در منطقه ۳ برنامه ریزی شده است که سال آینده راه اندازی خواهند شد. وی در ادامه به رونمایی از سامانه جامع پدافند غیر عامل و بحران های سخت مشهد نیز پرداخت و خاطرنشان ساخت: این سامانه کاملا بومی می باشد و بدین منظور راه اندازی شده است تا هنگام بحران از سیستم کاغذی موجود ادارات خارج شویم. سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد افزود: در این سامانه هوشمند همه داراییها و اقلام موجود برای زمان بحران دسته بندی و لیست شده و به ما در استفاده از آنها هنگام بحران کمک می کند. در همین راستا بیش از ۵۰ درصد اطلاعات شهرداری نیز در این سامانه بار گذاری شده است. عزیزی گفت: تا بهمن ماه سال جاری، ۱۴ ساله بحران شهر مشهد به امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای اسکان اضطراری ۴۸ ساعته شهروندان در صورت ایجاد شرایط بحرانی مانند زلزله تجهیز می شوند.


منبع : زیر پرتال دبیرخانه پدافند غیر عامل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان