مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی
              
   علی‌رضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۴/۱۲

اولین جلسه کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل در سال ۹۷ به ریاست مهندس میرزایی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی برگزار گردید

سید ابوالفضل احمدی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در اولین جلسه کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل در سال ۹۷ گفت: با قدردانی از مشارکت ۳۸ دستگاه و ۲۸ فرمانداری استان در اجرای طرح ارتقای سطح امنیت اطلاعات و ایمنی مراکز داده طی سال ۹۶ از بهبود ۱۵ درصدی وضع موجود خبر داد و خواهان پیگیری این موضوع طی سال ۹۷ شد.

به گزارش واحد اخبار و اطلاع رسانی اداره کل، سید ابوالفضل احمدی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در این جلسه ضمن برشمردن اسناد بالادستی مرتبط با حوزه سایبری، به شان حاکمیتی شورای پدافند غیرعامل و کارگروه های تخصصی مرتبط اشاره نمود و این کارگروه را بالاترین رکن تصمیم گیری استان در حوزه پدافند سایبری معرفی کرد و خواستار کنترل و نظارت بر اجرای قوانین و دستورالعمل ها در دستگاه های ذیربط شد. وی با قدردانی از مشارکت 38 دستگاه و 28 فرمانداری استان در اجرای طرح ارتقای سطح امنیت اطلاعات و ایمنی مراکز داده طی سال 96 از بهبود 15 درصدی وضع موجود خبر داد و خواهان پیگیری این موضوع طی سال 97 شد.
دکتر احمدی تهدیدات سایبری را یکی از حوزه های هشتگانه تهدیدات برشمرد و به دلیل ماهیت پیچیده تهدیدات نوین، به نقش و قابلیت ترکیبی تهدیدات سایبری با سایر حوزه ها و خلق تهدیدات نو ترکیب نظیر بیوسایبری و اکوسایبری اشاره نمود و یکی از ماموریت های اصلی این کارگروه را حفاظت از سرمایه های سایبری و تهیه طرح پاسخ به شرایط اضطرار در این حوزه دانست. وی همچنین با اشاره به وقایع اخیر، یکی از اضلاع تقریباً ثابت و مستمر مثلث بحران ها را فضای سایبری معرفی نمود و گفت از این منظر نیز توجه و رسیدگی به مسایل و مباحث مرتبط، اهمیت صد چندان پیدا می کند.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با اشاره به رویکرد جدید نظام برنامه ریزی و سطح بندی اهداف عملیاتی سال 97 به سه سطح عمومی، تخصصی و اختصاصی، خواستار تسریع در تدوین و ابلاغ اهداف تخصصی توسط کارگروه های شورای پدافند غیرعامل شد و گفت اهداف دوازده گانه عمومی که تحقق آن برای تمام دستگاه ها لازم الاجراست و به تصویب شورای پدافند غیرعامل رسیده است در اسفند 96 ابلاغ گردیده و اهداف اختصاصی نیز توسط کمیته پدافند غیرعامل بیش از 45 دستگاه تدوین شده است؛ لیکن هنوز بعضی کارگروه ها اهداف تخصصی سال 97 خود را تصویب و ابلاغ نکرده اند که بایستی تا پایان تیرماه به انجام برسد.
سید ابوالفضل احمدی در بخش دیگر سخنان خود، پیشنهاداتی را برای سال 97 کارگروه سایبری از قبیل: طرح ریزی سامانه رصد و پایش مستمر تهدیدات سایبری، آموزش و توانمندسازی تخصصی مدیران، کارشناسان و عموم مردم، برگزاری رزمایش پدافند سایبری، شناسایی و مصون سازی سامانه های سایبری دستگاه های استان، بازدید، بازرسی و نظارت نوبه ای از زیرساخت های استان ارائه نمود. وی همچنین از رتبه دوم این کارگروه از منظر تعداد جلسات و پیگیری اجرای مصوبات بر اساس ارزیابی های انجام شده خبر داد.
گفتنی است در ابتدای این جلسه توسط مهندس خلیلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات (دبیر کارگروه) گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده و کمیته های ذیل کارگروه ارائه و در پایان جمع بندی توسط مهندس میرزایی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و رئیس کارگروه انجام شد.


منبع : زیر پرتال دبیرخانه پدافند غیر عامل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان