مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی
              
   علی‌رضا قامتی

    .
۱۳۹۷/۰۳/۰۳

طی ابلاغیه ریاست محترم سازمان پدافند غیرعامل کشور صورت پذیرفت:

تفویض سطح بندی زیرساختها و مراکز ثقل به استانداران

سید ابوالفضل احمدی مدیرکل و دبیر شورای پدافند غیرعامل استان: طی ابلاغیه ریاست محترم سازمان پدافند غیرعامل کشور، تشخیص سطح بندی زیرساختها و مراکز ثقل استان (در سطح مهم) و تایید هزینه برنامه های اجرایی مصون سازی ذیربط به روسای شواری پدافند غیرعامل استانها تفویض شده است.

به گزارش واحد اخبار و اطلاع رسانی اداره کل پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی سید ابوالفضل احمدی مدیرکل و دبیر شورای پدافندغیرعامل استان در جلسه­ ای که به منظور بررسی وضعیت اعتبارات مصوب و تخصیص یافته حوزه پدافند غیرعامل تشکیل شده بود گفت:به موجب بند ز تبصره 12 قانون بودجه کل کشور در سال 1396 کلیه دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی و غیردولتی مکلفند تا یک درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای تخصیص یافته خود را برای اجرای طرح های پدافند غیرعامل مصون سازی زیرساخت های همان دستگاه با هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل هزینه کنند. خوشبختانه اخیرا و طی ابلاغیه ریاست محترم سازمان پدافند غیرعامل کشور، تشخیص سطح بندی زیرساخت ها و مراکز ثقل استان (در سطح مهم) و تایید هزینه برنامه های اجرایی مصون سازی ذیربط به روسای شورای پدافند غیرعامل استان­ها (استانداران محترم) تفویض شده است.
دکتر احمدی با اشاره به اینکه باید همه توانمان را جهت جذب اعتبارات کامل این ظرفیت قانونی برای اجرای طرح ها و ملاحظات پدافند غیرعامل که مورد مطالبه جدی مقام معظم رهبری است به­کار بگیریم افزود: شایسته است مدیران محترم دستگاه­های اجرایی، شرکت­های دولتی و غیردولتی به قید فوریت با تشکیل کمیته پدافند غیرعامل به گونه ای تدبیر نمایند که موافقت نامه مربوط تا مورخ 17/3/97 جهت بررسی واصل شده باشد.
دبیر شورای پدافندغیرعامل استان همچنین افزود خوشبختانه طی سال 96 و از طریق برنامه عملیاتی مشخصی، با اهتمام تمامی دستگاه­ها بیش از 1300 دارایی استان به ­صورت خود اظهاری سطح بندی شده و از این نظر کارمان بسیار جلو است، لذا مدیران محترم بسته به اینکه در چه مرحله­ای از پیشرفت کار در این مسیر هستند حداکثر بهره­برداری از شرایط تسهیل شده جدید را به عمل آورند.
سیدابوالفضل احمدی در پایان و در پاسخ به سوالات حاضرین گفت: اگر هنوزاقدام موثری از سوی دستگاهی در این زمینه انجام نشده، امکان استفاد از این فرصت به سهولت میسر می­باشد. تنها کافی است وضعیت خود را با موارد ششگانه زیر منطبق و هر چه زودتر فرم موافقتنامه برنامه­ها و اعتبارات سال 96 پدافند غیرعامل را که طی نامه اداری برای کلیه اعضای هدف استان ارسال شده تکمیل و عودت نمایند:
1. مراکز ثقل و زیرساخت هایی که قبلاً سطح بندی و مطالعات پدافند غیرعامل آنها انجام شده است، درج برنامه های اجرایی مصون سازی مبتنی بر نتایج مطالعات صورت گرفته در موافقت نامه مورد تائیدو تاکید می باشد.
2. مراکز ثقل و زیرساخت هایی که قبلا سطح بندی شده و فاقد مطالعات پدافند غیرعامل می باشند نسبت به پیش بینی مطالعات در قالب موافقت نامه و مطابق با شرح خدمات عمومی مطالعات پدافند غیرعامل اقدام عاجل به عمل آید.
3. مراکز ثقل و زیرساخت هایی که با خوداظهاری دستگاه ها و در اجرای برنامه عملیاتی شماره 1 سال 96 سطح بندی و برای این اداره کل ارسال شده است نیز با پیش فرض پذیرش سطح بندی (قابل حفاظت و مهم) خوداظهاری شده ، فهرست پروژه ها و برنامه های مصون سازی ذیربط، با تشخیص کمیته پدافند غیرعامل دستگاه در موافقتنامه پیشنهاد گردد.
4. کارگروه های تخصصی شورای پدافند غیرعامل استان (حسب مورد) حداکثر ظرف یک هفته نسبت به بررسی و اعلام نظر (قبول/رد) در خصوص برنامه های مصون سازی پیشنهادی اقدام خواهند نمود (حداکثر تا 24/03/97).
5. اداره کل پدافند غیرعامل حداکثر طی یک هفته و تا 31/03/97 طرح و برنامه های مشمول و مصوب را بعد از تایید استاندار معزز اعلام می نماید.
6. دستگاه های اجرایی بایستی مسیر مراحل درج برنامه و اعتبارات بند (ز) تبصره 12 قانون بودجه سال 96 را در موافقتنامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی طی نمایند.


منبع : زیر پرتال دبیرخانه پدافند غیر عامل
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان